Drogi autorze,

Witamy cię serdecznie na naszej stronie i-pisarz.pl. Znajdziesz tutaj rady i pomocne słowo, które pokieruje cię w procesie wydawniczy.

Wydanie własnej książki to marzenie, któremu towarzyszą ogromne emocje i stres. Czasem cel zdaje się być poza zasięgiem. Przeraża nas mnogość pracy a w innym przypadku nieuczciwe podejście wielu wydawnictw i wydawców. Nieliczni nie poddają się, walczą, czego efektem jest własna książka na półce księgarni. Nie potępiam żadnego sposobu wydania książki, jednak moim zdaniem po licznych doświadczeniach uważam, że najlepszą metodą wydania książki w POLSCE – jest samodzielne wydanie. Polega ono na zajęciu się przez autora wszystkimi procesami wydawniczymi a później i kolejnymi etapami.

A tutaj kilka słów o tych etapach.

 

1)POMYSŁ.

Bo wszystko zaczyna się od pomysłu. Czasem rodzi się podczas snu, innym razem zradza się w naszej głowie podczas ubierania choinki, a jeszcze innym razem przelewamy na papier nasze skryte marzenia. Książka jest światem gdzie czujemy się bezpiecznie i tam możemy uciec.

Pomysł to podstawa – nasza inspiracja. Później musimy ułożyć plan działania. Jaki kształt będzie posiadać nasza książka, czy to jedna książka a może trylogia? Jeszcze przed ujęciem pióra w dłoń, musimy ułożyć konspekt, zaplanować rozdziały i akcję. Stworzyć bohaterów, których pokochamy.

 

Rady dla autora - pomysł 

17 lutego 2022

AGNIESZKA CZERWIŃSKA

Odwiedź nas