Trochę się pośmialiśmy z codzienności, choć to raczej śmiech przez łzy patrząc na ludzkie okrucieństwo i żerowanie na innych. Ale każdy medal ma dwie strony i to co złe zawsze przekujemy w to, co dobre, będę się przynajmniej starać. Wczorajsze wydarzenia zainspirowały mnie do napisania nowej książki. Niebawem Wam o niej opowiem.
A teraz przejdźmy do recenzji:
Percy Jackson. Złodziej pioruna – autorstwa Ricka Riordana
Oglądaliście serial o Herkulesie w dzieciństwie? Pamiętacie syna Zeusa i śmiertelnicy, który po zamordowaniu przez Herę ukochanych postanowił poświęcić życie pomaganiu ludziom? Z sentymentem wspominam ten serial, choć bardziej ciągnęło mnie do Xeny – Wojowniczej księżniczki Lecz wróćmy do sedna. Dziś opowiem wam o historii o synu Posejdona – Percego. Tak jak Herkules jest synem jednego z Bogów Olimpijskich. Percy nie wie, kim jest jego ojciec, jego matka żyję z człowiekiem do którego nasz bohater czuje zohydzenie. I nie rozumie dlaczego mama spotyka się z kimś takim, lecz jest powód o którym niedługo się dowiecie.
Jak typowy dwunastolatek Percy uczęszcza do szkoły, ma przyjaciela Grovera, który później okażę się również należeć to tego niezwykłego świata, którego i on sam jest cząstką. Grover natomiast jest Satyrem. Książka zaczyna się przedstawieniem postaci, życia…Akcja zaczyna się dopiero w muzeum kiedy główny bohater zostaje zaatakowany. To wtedy wychodzi na jaw, że jest pół Bogiem.
W utworze trafimy do obozu herosów, gdzie nasz bohater pozna wiele ciekawych postaci na przykład Annabeth – córkę Ateny.
Do czego nawiązuje tytuł? Tego nie mogę zdradzić.
Książka napisane jest w prosty sposób, bardzo dobrze opisana jest tutaj mitologia grecka, osobiście książkę czytałam po obejrzeniu filmu. Historia Złodzieja pioruna to świetna fantastyka dla młodzieży. Polecam.

 

Percy Jackson. Złodziej pioruna – autorstwa Ricka Riordana

16 października 2022

AGNIESZKA CZERWIŃSKA

Odwiedź nas