Biżuteria z duszą #5
 
Dzień dobry!
Kolejny wtorek i kolejny post drzewny. Nie mogliście się doczekać? Bo ja tak. Przez ostatnie dni omówiliśmy kilka drzewnych odpowiedników, lecz to nie koniec. Przed nami zostali niezwykli bohaterowi. Dziś omówię dla Was nietuzinkowy dodatek, który łączy w sobie dąb, tulipanowiec i sasafras (drzewo z rodziny wawrzynowate). Mieszanka ta zwinnie została okiełznana w cudowny dodatek pod postacią kolczyków.
Mamy tutaj do czynienia z siłą, samotnikiem oraz wdzięcznością.
O drzewnym odpowiedniku odnoszącym się do dębu już mówiliśmy, ale z chęcią przypomnę Wam informację o nim Dąb oznaczał dumę i upór. Dąb doskonale odpowiada osobą nieustępliwym, dumnym, odważnym a czasem i nawet uparciuchom. Dęby ponad wszystko cenią poczucie własnej wartości, to dzięki temu przymiotowi odnoszą sukcesy na płaszczyźnie zawodowej i materialnej. Dąb to człowiek czynu, urodzony przywódca. Drzewny odpowiednik dębu cieszy się wspaniałym zdrowiem, zapewne dzięki swojej sile i charakterowi do pokonywania problemów i uporowi, ponadto dąb nie toleruje słabości. Słyszeliście kiedyś powiedzonko, iż można stać się oparciem dla drugiego człowieka? Dęby jeśli zdobędziecie ich przyjaźń na pewno staną się dla was takim oparciem na całe życie, jest osobą lojalną. W miłości dąb jest niestabilny, ciągle poszukuje zmiany, wierzy iż nowa relacja może okazać się lepszą od tej obecnej.
A teraz przejdźmy do tulipanowca czyli samotnika.
Tulipanowiec to drzewo żyjące w samotności. Słyszałeś kiedyś określenie drzewo soliterowe? Mówi ono o drzewie, które lubi rosnąć z dala od innych. To samo tyczy się introwertyków, osób, które czerpią przyjemność i mogą żyć oraz rozwijać się w spokoju z dala od innych. Tulipanowiec doskonale pasuje do osób ceniących sobie spokój i życie poza społeczeństwem. Właśnie dzięki takiemu podejściu osoby z tego drzewnego odpowiednika mogą rozwijać się i pracować efektywniej. Trudno określić, czy osoby utożsamiające się z tulipanowcem to artyści czy przywódcy świata. Jedno jest natomiast pewne, to wyjątkowe osoby, które cenią indywidualność.
W miłości tulipanowiec jest skupiony na sobie, czasem despotyczny, lecz jako przyjaciel potrafi poświęcić się dla drugiej osoby. Nie jest to osoba, która posiada wielu przyjaciół, lecz ceni prawdziwą przyjaźń.
Sasafras – wdzięczność
Dużo osób utożsamia ten gatunek drzewa z wdzięcznością dzięki swoim leczniczym właściwością. W końcu zastosowanie go w medycynie ma leczyć, pomagać i łagodzić ból. Osoby z tego drzewnego odpowiednika są wrażliwe, bezinteresowne i ponad wszystko stawiają dobro innych nad swoim. Wiedzieliście, że sasafras w XVII w został przywieziony z Ameryki do Europy i wykorzystywany jako lekarstwo np. na syfilis i reumatyzm?
W miłości osoby z drzewnego odpowiednika potrafią wręcz upajać się miłością, być w niej nachalnymi co może tłamsić drugą osobę.
Który odpowiednik do Was pasuje?
Jak widzicie dziś połączyliśmy różne odpowiedniki drzewne. Czy zainteresował Was ten post? Zostawcie po sobie ślad. Sama szukając informacji dowiedziałam się wielu ciekawostek na temat np. tulipanowca. Może kiedyś rozwinę szerzej ten temat, lecz póki co mam nadzieję, że znalazłeś swój drzewny odpowiednik.
I to by było na dziś tyle jeśli chodzi o temat duchowości i charakteru drzewnego odpowiednika, zapraszam was do odwiedzenia strony artysty Damiana Prusa, gdzie znajdziecie nietuzinkową biżuterię szytą na miarę drzewnego ducha jakiego każdy z nas w sobie posiada. A poniżej podaję Wam linki do stron artysty:
Serdecznie zapraszam do stron, gdzie możecie kupić cudowny dodatek pasujący waszemu drzewnemu odpowiednikowi. To idealny prezent na zbliżające się mikołajki jak i święta Bożego Narodzenia lub po prostu inną okazję ważną dla Was.
Zapraszam was również do moich stron, gdzie znajdziecie wcześniejsze posty dotyczące biżuterii pana Damian Prusa, czyli ozdób z duszą. A następny post w piątek.
Do zobaczenia!

 

Biżuteria z duszą #5 - Ajprus

06 grudnia 2022

AGNIESZKA CZERWIŃSKA

Odwiedź nas